Newsy

Jujitsu w mojej szkole – SP23 i SP30

Przypominacie sobie Mistrzostwa Świata w Ju-Jitsu, które odbyły się we Wrocławiu w listopadzie poprzedniego roku? To tam, pierwszego dnia prawie 600 wrocławskich uczniów bacznie obserwowało zmagania mistrzów z ponad 50 krajów świata. Mnóstwo emocji i wrażeń z oglądania zawodów rozgrywanych na sześciu matach jednocześnie w trzech różnych dyscyplinach. To wszystko pozostało w pamięci widzów – uczniów i nauczycieli, którzy złapali sportowego bakcyla.

Dzięki Stowarzyszeniu Rio Grappling we Wrocławiu uczniowie mają szanse kontynuować przygodę z ju-jitsu. Na początku 2017 roku ruszył nowy program: „Ju-Jitsu w mojej szkole”, który na starcie zakłada realizację zajęć w szkołach podstawowych.

Jako pierwsze na udział w projekcie zdecydowały się Szkoła Podstawowa nr 23 oraz Szkoła Podstawowa nr 30. Zajęcia odbywały się w szkole pod okiem dwóch instruktorów z wieloletnim doświadczeniem trenerskim i pedagogicznym. Po charakterystycznej dla tej dyscypliny rozgrzewce nadszedł czas na dobrze znane dzieciom zabawy w parach – berka, wilka i „króla maty”. To właśnie ta ostatnia zabawa, której celem jest wypchnięcie zawodnika poza określone pole, pozwoliła im wejść w rolę profesjonalnego zawodnika ju-jitsu i poczuć sportowego ducha walki! Podopieczni nauczyli się także słynnej japońskiej zasady – „ustąp, aby zwyciężyć.” Walka zadaniowa o wypchnięcie poza pole to taka walka, w której zwycięzcą pozostaje tylko jeden. Dzięki sprytowi i przewidywaniu staje się królem.

20170120_083018

Podczas treningu dzieci uczyły się również podstawowych padów, trzymania przeciwnika w parterze oraz oswabadzania się z tego trzymania.

W ramach projektu „Ju-jitsu w mojej szkole” trenerzy starają się zbudować nowy zwyczaj – treningu ogólnorozwojowego z elementami ju-jitsu we wrocławskich szkołach.

Mamy nadzieję, że uczniowie odkryją piękno jednej z dyscyplin X Światowych Igrzysk Sportowych i wspólnie rodzinami zasiądą na trybunach The World Games 2017!

Zapraszamy do przesyłania informacji o chęci dołączenia do Programu „Ju-Jitsu w mojej szkole” do Stowarzyszenia Rio Grappling na adres: bjjwroclaw@gmail.com

Teks artykułu i zdjęcia ze strony ThWorldGames https://theworldgames2017.com/ju-jitsu-w-mojej-szkole/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *